سوالات متداول

سوالات متداول

شرکت حسابداری ، مالی و مالیاتی ساختار نیرو محور می باشد و در صورتی که نیرو متخصص و با تجربه در زمینه امور مالی و مالیاتی و حسابداری داشته باشد مسلما کیفیت خدمات بهتری ارائه می دهد . مدیران شرکت حسابداری ، مالی و مالیاتی اعتبار واقعی موسسه است در صورتی که افرادی با تجربه و خوشنام در زمینه مالی و مالیاتی وجود داشته باشد این شرکت پیشرفت چشمگیری خواهد داشت و کارفرمایان به راحتی می توانند اعتماد کنند و خدمات حسابداری و مالی ، مالیاتی خود را به این شرکت ها بدهند.
با توجه به گستردگی و حجم بالای اطلاعات مالی و قوانین مالیاتی کادر مالی می بایست متشکل از افرادی با مسئولیت و متعهد و متخصص باشد.
به دلیل حساسیت و اهمیت بالای این امور شرایطی پیش می آید که کادر مالی یک شرکت نیاز به مشاوره های تخصصی در خصوص مالیات، بیمه، نرم افزارهای مالی، حسابرسی و … داشته باشند که معمولا مجموعه های ارائه دهنده خدمات حسابداری، به دلیل ارتباطات قوی و موثر خود با جامعه حسابداری، حسابرسی و مالیاتی بهتر می توانند پاسخگوی نیازهای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی باشند.
شرکت حسابداری ، مالی و حسابداری همانند بقیه شرکت های تجاری و غیر تجاری فعالیت می کند و فعالیت مرتبط به حسابداری ، مالی و مالیاتی و بیمه ، حسابرسی  انجام می دهد  و وظیفه ارائه خدمات مالی ، مالیاتی و حسابداری و بیمه ، حسابرسی و آموزش به شرکت های دیگر دارد و جز شرکت های خدماتی و پیمانکاری می باشد  و در جهت پیشبرد امور مالی ، مالیاتی و حسابداری شرکت ها فعالیت می کند و مدیران می توانند همواره یک مدیر مالی حرفه ای و با تجربه را همراه خود داشته باشند . شرکت  آینده سازان فرازکام  با تلاش و کوشش روز افزون و برپایه  تخصص و مهارت سعی در خدمات رسانی به مدیران و کارفرمایان گرامی بر مبنای صداقت ،مشتری مداری ، اعتماد متقابل و تعهد اخلاقی میباشند. 
نوع فعالیت یا عملکردی که ارائه می دهند تفاوتی ندارد و هدف و رسالت انجام کار حسابداری و مالیاتی می باشد . شرکت  حسابداری و موسسه حسابداری در نحوه تاسیس آن در اداره ثبت شرکت ها تفاوت دارد ، شرکت حسابداری عموما در قالب شرکت سهامی خاص یا شرکت با مسئولیت محدود ثبت میگردد اما موسسه حسابداری در قالب موسسه غیر تجاری ثبت میشود.
برون سپاری، قراردادی است که میان شما ( بعنوان کارفرما ) و یک فرد یا شرکت دیگر ( بعنوان پیمانکار ) بسته می‌شود تا تمام یا بخشی از وظایف، عملیات، کار یا فرآیندی که قرار بوده است توسط کارمندان شرکت شما انجام شود، در مدت زمان مشخصی توسط آن شرکت انجام شود. فرآیندهای برون سپاری خدمات حسابداری که قرار است توسط گروه دیگری انجام شوند می‌توانند درون شرکت شما یا بیرون از آن انجام شوند.
شرکت حسابداری به خاطر اینکه فعالیت اصلی و هدف این شرکت خدمات مالیاتی ، خدمات حسابداری، مشاوره مالی و مالیاتی است و از تخصص بالایی در زمینه مالیاتی و مالی برخوردار هستند  همچنین به خاطر حل پرونده های مالیاتی زیاد و آشنایی با قوانین مالیاتی  و استانداردهای حسابداری امور مالیاتی شما را حل خواهد کرد  و نگرانی شما را در زمینه مالیات کاهش خواهند داد و خطای مدیریت مالی و حسابداری به خاطر عدم تخصص و توانایی در انجام امور کاسته  و روند مثبتی در بهبود عملکرد مالی ایجاد میکند.
هم اکنون میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره کسب وکار در حوزه مالی ، مالیاتی و حسابداری  همواره یک مدیر مالی حرفه ای و با تجربه را همراه خود داشته باشید. 
هزینه‌ی نیروی کار و مواد اولیه روز به روز در حال افزایش است و رقابت، شرکت‌ها را مجبور می‌کند قیمت‌ها را پایین نگه‌دارند. اگر راهی برای برون سپاری وجود داشته باشد که بتواند موجب کم کردن هزینه شرکت شما شود و بر معایب برون سپاری غلبه کند، باید به خوبی بررسی شود برخی کارها تنها برای اینکه شروع بشوند به سرمایه‌ی زیادی احتیاج دارند. این هزینه‌ها می‌توانند از طریق عقد قرارداد با  شرکت حسابداری  آینده سازان فراز کام کاهش یابند. برون سپاری خدمات حسابداری و خدمات مالی این امکان را به شما می‌دهد که برای کارهای فصلی و دوره‌ای منابع انسانی بیشتری در اختیار داشته باشید و هنگامی که کار تمام شد، آنها را کنار بگذارید. برای مثال بخش حسابداری که در فصل تنظیم اظهارنامه مالیاتی و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و دوره حسابرسی دست تنهاست، با برون سپاری خدمات مالی و خدمات حسابداری این فعالیت‌ها می‌تواند برای یک دوره‌ی مشخص با صرف هزینه‌ی ثابت افراد بیشتری در خدمت داشته باشد
مزایای برتر شرکت آینده سازان فراز کام به شرح زیر میباشد :
مشاوره مالیاتی رایگان قبل از بستن قرارداد به کارفرما / نوشتن قرارداد کاملا منصفانه و دوطرفه /قیمت متعارف و منصفانه و عادلانه برای هر قرارداد/ انتخاب کارشناس متخصص و حرفه ای برای رهر پرونده /پیگیری مداروم و منظم تا رسیدن به نتیجه و ارئه گزارشات مربوط به کارفرما /پشتیبانی 24 ساعته/ ارائه خدمات به کلیه شرکت ها در تهران و کرج و سایر شهرستان ها /بهره مندی از تیمی خبره و باتجربه / انواع قرارداد ها با توجه به نیاز کارفرما / ارائه خدمتی با کیفیت و متناسب با مقتضیات مشتری
کسب وکارها با توجه به زمینه کاریشان به خدمات حسابداری ، ماالی و مالیاتی متنوعی نیاز دارند که در عین اهمیت بسیار، پرهزینه و زمان برند اگر می خواهید زمان ارزشمند خود را صرف گسترش کسب و کارتان کنید اطمینان داشته باشید که با برونسپاری این خدمات به آینده سازان فرازکام  بهترین و کامل ترین خدمات مالی ، حسابداری و  مالیاتی را از کارشناسان خبره و مجرب ما دریافت خواهید کرد
شرکت آینده سازان فراز کام 7 روز هفته به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمات رسانی انجام میدهد.
حوزه وسیع خدمات متنوع شرکت آینده  سازان فراز کام  در سایه اعتماد مشتریان ارزشمند و کادر حرفه ای و توانمند وجه تمایز ما است 
ارائه خدمات به تمامی شهرها ،  استفاده از کارشناسان خبره و باتجربه ، خدمات متنوع و متمایز و خدمات رسانی 24 ساعته و چهار رکن اساسی در تولد آینده سازان فرازکام بوده است  . شرکت آینده سازان فرازکام مفتخر است تا این نقش را به طور کامل برای افراد حقیقی و حقوقی علاقمند در سراسر کشور ایفا کند
برای استفاده از خدمات شرکت آینده سازان فراز با ما در ارتباط باشید.
شرکت حسابداری آینده سازان فراز کام با اطلاع از جدید ترین قوانین مالیاتی کشور (قانون مالیات های مستقیم ) به راحتی مالیات شما را کاهش میدهد ، فراز مالیاتی ملاک نیست ، حرفه و تخصص ما کاهش قانونی مالیات شرکت ها میباشد شرکت آینده سازان فراز کام ارائه دهنده کلیه خدمات مالی ، حسابداری ، مالیاتی  به صورت قانونی است .
بله شما میتوانید قبل از بستن قرارداد" مشاوره رایگان " دریافت کنید  وبعد  از مشاوره رایگان با خیال راحت و آسودگی کامل نسبت به انعقاد قرارداد و همکاری با ما تصمیم بگیرید ما همواره ارائه خدمتی با کیفیت و متناسب با مقتضیات مشتری را وظیفه اصلی خود می پنداریم و سعی میکنیم با توجه کردن به نیاز ها و شرایط مشتریان و کارفرمایان درک درستی از وضعیت ایشان حاصل کنیم تا بتوانیم نقشه راه مناسبی را برای حل مشکلات مشتریان ارائه کنیم .
فقط کافی است تا با کارشناسان شرکت آینده سازان فرازکام تماس بگیرید و درخواست مشاوره رایگان بدید تا کارشناسان این مجموعه در سریع ترین زمان ممکن  با شما قرار حضوری  ویا  تلفنی گذاشته و مشکلات شما را یکبار برای همیشه حل کنند . جلسات به صورت آنلاین یا حضوری بنا به در خواست شما عزیزان تشکیل میشود .
تعرفه قراردادها با توجه به نوع شرکت ، حجم فعالیت ، نوع فعالیت  و خدمات مورد نیاز متفاوت میباشد که کارشناسان شرکت آینده سازان فراز کام در ابتدا حجم و نوع فعالیت  شرکت را بررسی میکنند و سپس اقدام به تهیه پیش نویس قرارداد میکند و پس از توافقات و تعاملات صورت گرفته ، قرداد امضا میگردد.
برون سپاری خدمات حسابداری ، مالی و مالیاتی به شرکت آینده سازان فراز کام قطعا به ساده سازی و پیشرفت ، بهبود عملکرد عملیات اصلی کسب وکار شما  کمک میکند.
بله در شرکت آینده سازان فراز کام در تمامی سطوح اعزام حسابدار  انجام میشود 
بله . شرکت آینده سازان فرازکام  با پشتوانه سرمایه های انسانی با تجربه و  بروز در حرفه مالی و مالیاتی به شما کمک خواهند کرد تا کسب وکار خود را توسعه دهید سعی میکنیم با توجه کردن به نیاز ها و شرایط مشتریان و کارفرمایان درک درستی از وضعیت ایشان حاصل کنیم تا بتوانیم نقشه راه مناسبی را برای حل مشکلات مشتریان ارائه کنیم .
خیر- میزان مالیات  شرکت ها بر اساس عملکرد مالی شرکت ها به طور سالیانه و سود خالص آن ها پس از بررسی دفاتر شرکت تعیین میشود .
به موجب قانون مالیات های مستقیم هر شرکت تا ۲ ماه بعد از تاسیس مکلف به تشکیل پرونده مالیاتی و ابطال حق تمبر مالیات سرمایه می باشد. چنانچه شرکت برای تشکیل پرونده مالیاتی در زمان مقرر اقدام نکند به موجب قانون مالیاتهای مستقیم مرتکب جرم شده است.
جهت ارسال رزومه خود می‌توانید از صفحه سایت و اینستاگرام اقدام نمایید. رزومه شما بررسی و در صورت نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد.
ماده ۴۷ قانون تامین اجتماعی
کارفرمایان مکلفند صورت مزد و حقوق و مزایای بیمه‌ شدگان ‌همچنین دفاتر و مدارک لازم را در موقع مراجعه بازرس سازمان‌در اختیار او بگذارند. بازرسان سازمان می‌توانند از تمام یاقسمتی از دفاتر و مدارک مذکور رونوشت یا عکس تهیه و برای‌کسب اطلاعات لازم به هر یک از رؤسا و کارمندان و کارگران کارگاه و مراجع ذیربط مراجعه نمایند.
بازرسان سازمان حق‌دارند کارگاه‌ های مشمول قانون را مورد بازرسی قرار دهند ودارای همان اختیارات و مسئولیت‌ های مذکور در مواد ۵۲ و ۵۳ قانون کار خواهند بود. نتیجه بازرسی حداکثر ظرف یک ماه از طرف سازمان به کارفرما اعلام خواهد شد.
چابهار، قشم، کیش، انزلی، اروند، ارس، ماکو و قسمتی از فرودگاه امام خمینی
سازمان برای اینکه از رعایت قوانین اطمینان حاصل نماید این قانون را تصویب کرده است.این قانون به دو صورت است: 1- اطمینان رعایت حقوق بیمه ای کارکنان 2- اطمینان از اجرای قانون تامین اجتماعی بابت قراردادها (ماده 38) و حق الزحمه ها( ماده 47)
مرجع حسابرسی بیمه ای، موسسه حسابرسی بیمه ای تامین اجتماعی است. در سال های قبل، هر ده سال یکبار حسابرسان بیمه به شرکت ها مراجعه می کردند اما در حال حاضر هر سال مراجعه دارند.
طبق ماده ۱۱۶ قانون تجارت، تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان هر دوره مالی شرکت به منزله مفاصا حساب مدیران برای همان دوره مالی می‌باشد و پس از‌تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان دوره مالی که طی آن مدت مدیریت مدیران منقضی یا به هر نحو دیگری از آنان سلب سمت شده است سهام ‌مورد وثیقه اینگونه مدیران خود به خود از قید وثیقه آزاد خواهد شد.
زمان انجام امور حسابرسی با توجه به حجم اسناد حسابداری، تعداد حساب ها، تعداد طرف حسابها و به طور کلی حجم فعالیت تعیین می گردد.
خیر . با توجه به اینکه در آئین نامه تحریر دفاتر محلی برای استفاده از نرم افزارهای حسابداری پیش بینی نشده است و اداره کل باید در قانون تحریر دفاتر مدنظر قرار گرفته و اصلاح گردد . طی بخشنامه (۱۱۸/۹۴/۲۰۰-۹/۱۲/۹۴)باتوجه به آیین نامه جدید پس از اصلاحیه در قسمت اخیر بند ۱-۳ ماده ۶ اشاره ای به پیش بینی حذف دفاتر دستی شده است . نرم افزارهای حسابداری مورد قبول آئین نامه تحریر و نگهداری دفاتر است ، لیکن بایستی اطلاعات از دفاتر به نرم افزار منتقل گردد و ثبت خلاصه در دفاتر انجام شود .
به موجب قانون مالیات مستقیم بر اساس ماده ۱۳ آئین نامه تحریر دفاتر قانونی تبصره ۳ درمواردی که دفاتر موضوع این آیین نامه توسط مقامات قضایی یا سایر مراجع قانونی و یا به عللی خارج از اختیار مودی از دسترس مؤدی خارج شود و صاحب دفتر از تاریخ وقوع این امر حداکثر ظرف سی روز دفاتر جدید امضا، پلمب و عملیات آن مدت را در دفاتر جدید ثبت کند، تاخیر ثبت عملیات در این مدت به اعتبار دفاتر خللی وارد نخواهد کرد.
کارمند رسمی دولت تنها در صورتی می تواند سهامدار باشد که ۲۰ درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد و بدون داشتن حق امضا تنها می تواند عضو هیات مدیره باشد.
بله طبق  ماده ۲۷۴ الحاقی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۳۱/ ۰۴/ ۱۳۹۴ اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد حاصل از   جرم مالیاتی محسوب و مرتکبان ، به مجازات های درجه شش محکوم می گردند.
طبق بند 10 ماده 91  عیدی سالانه یا پاداش آخر سال جمعا معادل یک دوازدهم میزان معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات مستقیم 
هر پولی که به حساب بانکی شرکت بیاید، درآمد محسوب می شود. پیشنهاد می شود این کار انجام نشود.
باید در نظر داشته باشید که اگر مالیات را پرداخت نکنید، ماهانه مشمول 2.5 درصد جریمه آن خواهید بود. همچنین اگر بدهی شما بیش از ده میلیون تومان باشد مطابق قانون 210 و 211 ممنوع الخروج خواهید شد. شما تنها می توانید آن را قسط بندی کنید و همچنین بخشودگی جرایم بگیرید
بله. ربطی به مدت زمان کار شما ندارد. شما هر زمانیکه از وزارت سمت پروانه بهره برداری را دریافت کنید، حتما طبق قانون 48 مالیات مستقیم دو ماه زمان دارید. اگر شرکت را ثبت کردید باید ظرف دوماه تشکیل پرونده مالیاتی بدهید و قطعا اظهارنامه مالیاتی را تکمیل کنید.
بله.  باتوجه به مواد 100 و 110 قانون مالیات های مستقیم، اشخاص حقوقی و شرکت ها مکلف اند تا پایان مهلت اعلام شده برای ارسال اظهارنامه، نسبت به ارسال اظهارنامه به صورت الکترونیکی اقدام نمایند.مگر در شرایطی که دسترسی به ارسال الکترونیکی اظهارنامه نداشته باشیم، به صورت دستی اظهارنامه را تکمیل و در مهلت مقرر به اداره پست محل تحویل می دهیم
خیر. اظهارنامه باید به صورت الکترونیکی ارسال گردد.
در بعضی مواقع متوجه اشتباه در ثبت اسناد سال مالی، هویت شرکاء،اطلاعات بانکی در سیستم حسابداری می شویم. در اینصورت پیش نویسی از اظهارنامه تهیه و بعد از مشاهده مجدد سیستم و تراز نامه و سود و زیان با پیش نویس، نسبت به تایید نهایی اظهارنامه اقدام میکنیم.
بله. به طور کلی صنف تغذیه ای به غیر از مواردی که غذا به سرعت تهیه میشود(فست فود) و غذاهایی که به منظور تحویل به مقصد تهیه می شوند، مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند.
اظهارنامه شرکت های پیمانکاری همانند سایر اظهارنامه های اشخاص حقوقی هست به جز جدول درآمد که یک بخش اظهارنامه برای درآمد شرکت های پیمانکاری بر اساس هر پیمان مشخص شده است.
طبق ماده 134 قانون مالیات های مستقیم، درآمد باشگاه ها و موسسات ورزشی دارای مجوز از سازمان تربیت بدنی حاصل از فعالیت های منحصرا ورزشی از پرداخت مالیات معاف هستند.
مانده بدهکار ارزش افزوده به معنای این است که خرید دارای ارزش افزوده در یک فصل بیشتر از فروش دارای ارزش افزوده در همان فصل هست و به عنوان اعتبار یا طلب از سازمان ارزش افزوده برای ما می باشد و برعکس مانده بستانکار به معنی بدهی شرکت به سازمان ارزش افزوده برای هر فصل است.
حسابرسی داخلی به منظور کنترل منابع مالی و انحرافات آن بایستی در سازمان انجام شود تا از بروز مشکلات مالی و اشتباهات فاحش و زیان های ناشی از آن پیشگیری نماید.
 در واقع وظیفه بررسی رعایت الزامات قانونی را در سازمان بر عهده دارد و اگر این الزامات انجام نشده و یا ناقص انجام شده باشند انها را کشف و درصدد رفع ان برآیند
در صورت بروز سوء استفاده های مالی انها را شناسایی کرده و از ضرر های بیشتر پیشگیری می نماید
می تواند محل هایی که منابع مالی در حال هدر رفتن هستند را شناسایی کرده و به مدیران ارشد به منظور متوقف کردن آن گزارش دهد 
شماره اتباع خارجی در سایت مخصوصی قابل ارائه می باشد. www.faragir-code.ir
از لحاظ حجم فعالیت گروه دوم درآمد بین مبلغ 10 میلیارد ریال تا 30 میلیارد ریال هست.
گروه سوم در آمد پایین تر از 10 میلیارد ریال می باشد.
گروه دوم مکلف به نگهداری اسناد و مدارک و دفتر کل و روزنامه است ولی گروه سوم نیازی به دفاتر کل و روزنامه ندارد.
اظهارنامه مطابق اظهارنامه اشخاص حقوقی موضوع ماده 110 قانون مالیات های مستقیم می باشد. و دفاتر و اسناد و مدارک را باید ارائه دهند.
مگر با درخواست عدم فعالیت شرکت به اداره دارایی.
در شرکت های خصوصی ملاک محاسبه حداقل حقوق مندرج در آخرین لیست بیمه ارسالی می باشد.
بله مشمول بیمه میشوند.به علامه 10 درصد مالیات تکلیفی موضوع ماده 86 قانون مالیات های مستقیم
ذخیره کردن این اندوخته زمانی که به ۱۰ درصد سرمایه شرکت رسید اختیاری هست.
و طبق تبصره ۲ ماده ۱۵۸ قانون تجارت –انتقال اندوخته قانونی به سرمایه ممنوع است.
معافیت های مالیات حقوق بر اساس ماده ۹۱ قانون مالیات های مستقیم می باشد.
معافیت های مربوط به بیمه شامل: 
بازخرید ایام مرخصی 
هزینه عائله‌مندی
هزینه‌های سفر و فوق العاده ماموریت
عیدی و پاداش آخر سال
مابه التفاوت کمک هزینه مسکن خوار و بار در ایام بیماری
حق شیر
پاداش نهضت سوادآموزی
حق تضمین کسر صندوق
خسارت اخراج و مزایا پایان کار (سنوات)
پاداش افزایش تولید
 ملاک عیدی تعداد روزهای کارکرد شخص متناسب با لیست بیمه ارسالی می باشد. به عنوان مثال اگر شخصی ملام محاسبه عیدی بر اساس 30 روز کارکرد بوده است-برای شخصی که کمتر کار کرده بر اساس تعداد روز های کارکرد محاسبه می شود.